Deze Nederlandse tv-programma’s zijn razend succesvol in het buitenland
The Voice is een van de bekendste tv-successen uit Nederland. Inmiddels is het programma te zien in meer dan 150 landen.

Deze Nederlandse tv-programma’s zijn razend succesvol in het buitenland

Naast 'The Voice' zijn nog veel meer succesvolle series verkocht aan andere landen. Zo won het format van ‘De Verraders’, te zien op Videoland en RTL 4, de International Format Award en de Rose d’Or Award. Het format is verkocht aan ruim vijftien landen.



Echte Meisjes in de wereld
Reality-tv en de bijbehorende media-aandacht zijn regelmatig een hit in Nederland. Het laatste seizoen van ‘Echte Meisjes in de Jungle’ was zo populair dat het zelfs vaker werd gestreamd dan de Netflix-hitserie Wednesday.



Mogelijk krijgt ook dit programma een buitenlandse versie. Tijdens de Warner Brothers Format Showcase werd het format in Londen geïntroduceerd. Als de hitserie daar op tv komt, kan dit het begin zijn van internationaal succes.



Big Brother en Fear Factor
Ook eerdere Nederlandse tv-programma’s waren razend populair in het buitenland. Het wereldwijde succes van deze Nederlandse hitseries wordt beschreven in een onderzoek in opdracht van Casino 777.



Een van die series is Big Brother. De serie gaf reality-tv destijds een heel nieuwe betekenis. Het programma werd in Nederland voor het eerst uitgezonden in 1999. Sindsdien zorgt het voor miljoenen kijkers in maar liefst 80 landen.



Ook Fear Factor is berucht en beroemd. Het is sinds de lancering in 2001 in 26 landen te zien op tv. Het Amerikaanse omroepbedrijf NBC werd zelfs aangeklaagd door een kijker die zo gedesoriënteerd was van een scène met ratten in een blender, dat hij tegen de deuropening rende en zichzelf verwondde. Het programma is ietwat omstreden door de extreme opdrachten, maar ook nog steeds populair. In België is in november 2022 een nieuw seizoen van start gegaan.



Het succes van Nederlandse spelshows
‘Eén tegen 100’ is een van oorsprong Nederlands programma dat inmiddels internationaal te zien is. En de Britse versie van Deal or No Deal (eerst Miljoenenjacht) was in 2022 wereldwijd zelfs de populairste spelshow. Het had maar liefst dertien seizoenen op Channel 4. Ook in Amerika en Australië is het programma al meer dan tien jaar te zien.



Opschudden en prikkelen
Om miljoenen kijkers van over de hele wereld te vermaken, is de juiste combinatie van opschudden en prikkelen nodig. Nederlandse televisieproducenten weten blijkbaar als geen ander hoe je dat doet.